Kommenteeri

Agate Art Mend @ MELT foorum 2016

7.juuni 2016 toimus Kultuurikatlas MELT suurkonverents, mille teemaks oli "Kuidas loomemajandus aitab Sinu ettevõttel kasvada?". Kokku said loovisikud ja ettevõtjad, et saada kinnitust praktiliste näidete toel, et erinevate valdkondade ühendamine võib luua innovaatilist kvaliteeti ja seejuures edu ettevõttele.

Refereeritud pressiteatest:

http://melt.ee/pressiteade-tasuta-suurkonverents-melt-viib-kokku-ettevotjad-ja-looviiskud/

MELTi raames võeti vaatluse alla mitmeid erinevaid valdkondi, käsitlust leidis muuhulgas toote- ja pakendidisain. Skandinaavia suurima piimatööstuse Arla kategooriajuht Anna Giersberg  rääkis pakendidisaini olulisusest. Tieto Estonia arendusjuht Heiti Mering rääkis, et IT-sektori põhiprobleem on sageli ilmetuna teostatud lahendused, mis on klientidele ebamugavad kasutada.“Süsteeme arendades ei ole protsesse läbi mõeldud kasutaja mugavust arvestades. Üldistades väidan, et palju on tehniliselt häid lahendusi, aga loovusest on puudu jäänud.”

Esines ka Soome disainer, end “sulandumismeistriks” nimetav Miika Leinonen kes rääkis sellest, kuidas kirg ja usalduse loomine aitavad edu saavutada. Miika arvab, et inseneride jaoks on sageli häbiasi tunnistada, et nad teevad midagi emotsionaalselt, kirega. „Loovisikute ülesanne on inseneride töösse seda hädavajalikku kiremomenti lisada. Andumus ja usaldus käivad koos. Sa ju usaldad inimesi, kes teevad oma tööd tulihingeliselt. Ja sa tahad teha koostööd inimestega, keda usaldad.” Miika tunnistab, et siiski on Soomes ja Eestis raskusi kire välja näitamisega. Ta rõhutab vajadust seda õppida ja olla selles osas julgemad ning avatumad.

Veel huvitavaid ettekandeid:

”Bränding läbi gastronoomilise elamuse”
Silver.Spoon asutaja ja tegevjuht Tiffany Jessica Ng Taanist

* ”Kuidas alustavad loomeettevõtted digimaailmas õhku tõusevad või maha prantsatavad”
Digix tegevjuht Martin Adamsoo.

* ”Hotell ja/või kultuuriasutus?”
Sokos Hotels Tallinn kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu.

* ”Kuidas rakendada kultuuri, meelelahutust ja arvamusliidreid, et kasvatada oma brändi?”
Disrupt Media asutajad Phil Kemish ja Matt Thorne Suurbritanniast .

* ”Eesti ettevõtjate turunduse ja müügi kogemused World Expol”
World Expo Milano 2015  Eesti esinduse juht Andres Kask.

* “Miks ettevõtete omanikud kardavad tööde võtta loovaid juhte?”
Juhtimiskonsultant, juhtimisblogija ja Directori kolumnist Veigo Kell.


Lisa kommentaar

Email again: