Kommenteeri

XI Tallinna Disainiöö Festival 12.—18.09.2016

Septembri alguses toimus taaskord Eesti mainekas disainifestival, mille programm oli tihe ja huvitav. Peasündmusteks olid rahvusvaheline seminar "Redefining Design" ja Eesti Disainiauhindande jagamine.

Sel sügisel käivitus taas Eesti mainekas disainifestival luues disainihuvilistele erinevaid kohtumispaiku Tallinna kultuurisõbralikes paikades. 

Avatud olid kõrgetasemelised disaini presenteerivad näitused, showroom-id, galeriid; professionaalide ja disainikoolide väljapanekud. Toimus rahvusvaheline seminarRedefining Design, kus sõna said uuendusmeelsed disaini eksperdid. Festivali traditsioonilisse kavasse kuulus PechaKucha õhtu,disainioksjon, töötoad nii suurtele kui väikestele,välkloengud, filmi- ja moeetendused.

Näitustel sai tutvuda Eesti, Austria, Soome, Korea, Poola, Tśehhi, Slovaki ja Ungari uuema disainiga ning eraldi fookuses oli Baltimeremaade disain.

Tallinna järjekordne disainifestival koondas  olulisemad sündmused ajavahemikku 15-18.september. 2016.aasta oli ka BRUNO tootedisaini- ja Eesti Disainiauhindade aasta. Pidulik auhinnagala toimub 16.septembril koos Eesti Disainikeskuse, ADC*Eesti ja Teenusemajanduse Kojaga. Nominentide näitusega sai tutvuda Viru Keskuses.

XI Disainiöö peamised toimumispaikadeks olid Kultuurikatel, Heliose kino, Arhitektuuri- ja Disainigalerii. Satelliidid paiknesid üle linna.

refereeritud tekst www.tallinndesignfestival.com/uudised

Lisa kommentaar

Email again: